USG

dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska
specjalista medycyny nuklearnej

dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska

Badanie USG to jedno z powszechnie dostępnych, podstawowych badań diagnostycznych, przesiewowych. Są to najczęściej przeprowadzane badania we współczesnej diagnostyce medycznej. Jest to nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna dla Pacjenta metoda służąca obrazowaniu narządów wewnętrznych. Za jej pomocą można określić ich kształt, położenie, wielkość, strukturę, unaczynienie oraz pozwala uwidocznić wiele patologii narządów jak torbiele, naczyniaki czy guzy.

Wraz z otwarciem GOTAR, na mapie Tarnowa pojawia się nowy gabinet USG, w którym oferowana jest większość najbardziej przydatnych w diagnostyce klinicznej badań USG. W naszej placówce przeprowadzamy badania przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu otrzymujemy doskonałą jakość obrazowania, wysoką rozdzielczość i kontrast.

Serdecznie zapraszamy na badania USG: jamy brzusznej, tarczycy, sutków, węzłów chłonnych oraz naczyń metodą Dopplera (badanie USG tętnic i żył kończyn dolnych). Badania za pomocą aparatu USG są przydatne na początku diagnostyki w prawie każdej z jednostek chorobowych. W przypadku dolegliwości brzucha, USG jamy brzusznej jest pierwszym, koniecznym badaniem. Każdy pacjent leczący się z powodu chorób tarczycy zdaje sobie sprawę, że badanie tarczycy powinno być u niego wykonane przynajmniej raz w roku. W obecnych zaleceniach onkologicznych badanie sutków u każdej kobiety zalecane jest co 12 miesięcy.

Badanie naczyń metodą Dopplera jest konieczne przed każdą konsultacją u specjalisty chirurgii naczyniowej. W razie dolegliwości zlokalizowanych na szyi, w dołach pachowych oraz pachwinach warto badaniem USG stwierdzić ewentualną obecność powiększonych węzłów chłonnych.

Oferujemy wysoką dostępność do badań USG – proszę o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 668 604 333.