Fitness

dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska
Marta Gontaszewska

Wiemy wszyscy, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia ciała i zadowolenia w duszy. Wiem, jak trudno jest zmobilizować się do regularnych ćwiczeń.

Dlatego proponuję zajęcia w niewielkiej grupie, w której nie istnieje rywalizacja; jedynie uśmiech, w którym zawarte jest zrozumienie siebie samego na początku własnej przygody z aerobikiem. Zaczynamy od prostych kroków, potem układów choreograficznych i w cudowny sposób wplatamy w nie elementy tańców takich jak salsa, samba, cha cha i jive.
Nie trzeba wcześniej ćwiczyć zumby!
Nie trzeba mieć „odjechanych” ciuchów!
W naszej grupie zawierane są przyjaźnie i zawsze można się poskarżyć – my zrozumiemy!

Sądzę, że kiedyś w podobny sposób działały „kobiece” kręgi wsparcia, których nam w obecnych, zabieganych czasach bardzo brakuje – jesteśmy razem, razem ćwiczymy, razem nam się „nie chce” i razem docieramy do końca każdego treningu, do ostatniego mojego „dziękuję”.

Aerobik prowadzą instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Istniejemy w Tarnowie od 1999 roku – są w naszej grupie uczestniczki, które prawie tak samo długo z nami ćwiczą. Zmieniają się ćwiczenia, czas płynie. My też się zmieniamy, ale mamy nadzieję, że na lepsze…

Proponujemy Państwu pewną poprawę samopoczucia (duży wzrost poziomu endorfin, czyli hormonów szczęścia) i kondycji fizycznej (wzrost masy mięśniowej, gibkości ciała, rozciągnięcia) w jednym! Standardowe zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, potem jest aerobowa dynamiczna część główna z układami choreograficznymi i elementami tanecznymi, potem koniecznie izolowane ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe z ulubionymi przez wszystkich brzuszkami, a na koniec rozciąganie i relaks.
Ale czasami mamy inny humor i zajęcia nie są standardowe.

Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00